назад

Щоб продати будинок, довелося з нього у суді знімати безпідставний арешт

Катерина збиралася продати свій будинок, не змогла. Бо дізналася, що половина цієї нерухомості знаходиться під арештом.

Колись половина цього будинку та прибудинкових споруд належала її покійному чоловіку. У 2001 році чоловіка Катерини засудили до позбавлення волі, а державна виконавча служба наклала арешт на цю частину нерухомості, з метою виконання вироку суду, щоб стягнути борг на користь потерпілого.

Згодом потерпілий отримав цю частину будинку у власність, бо не були проведені прилюдні торги цього майна, а у 2002 році Катерина змогла її викупити. І, згідно з довідкою, виданою приватним нотаріусом у 2002 році, інша половина житлового будинку під забороною не перебувала.

Проте у 2023 році, під час продажу будинку, виявилося, що у 2007 році зареєстрований арешт на нерухоме майно, а власник частини будинку — покійний чоловік жінки.

Тобто на момент переходу права власності на частину житлового будинку з відповідними надвірними будівлями відомості про обтяження майна були відсутні, воно виникло внаслідок переносу відповідних даних до Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна.

Загалом наявність такого запису позбавляє можливості Катерину розпоряджатися своєю власністю і обмежує її права.

Розуміючи, що арешт майна — безпідставний, а його зняття можливе тільки в судовому порядку жінка звернулася до Золотоніського бюро правової допомоги.

Оскільки середньомісячний дохід Катерини не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів, вона має право на безоплатну вторинну правничу допомогу. Представляти її інтереси у суді доручили адвокату, що співпрацює з системою БПД, Юрію Побиванцю. Він склав позовну заяву про зняття заборони з нерухомого майна.

Суд, взявши до уваги надані докази, зокрема і довідку, видану приватним нотаріусом у 2002 році, відповідно до якої 1/2 частина житлового, власником якої є пані Катерина під забороною не перебуває, та заслухавши пояснення представника жінки, задовольнив позовні вимоги в повному обсязі та зняв арешт з майна.

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 695/1648/23.