назад

Щоб реалізувати право на спадщину загиблого сина довелось встановити факт родинних відносин

Син Лідії Олексій приєднався до лав ЗСУ з перших днів вторгнення. Під час виконання бойового завдання в місті Бахмут чоловік загинув. У його власності залишилась 5/8 частин житлового будинку, тож жінка хотіла успадкувати майно сина. 

Коли Лідія звернулась до нотаріуса для прийняття спадщини, то отримала відмову. Виявилось, що в прізвищах Лідії та Олексія були розбіжності. Лідія не знала, що їй робити, тож по допомогу звернулась до Баранівського бюро правничої допомоги, що на Житомирщині. Доручили цю справу завідувачці  бюро Альоні Рибарчук. 

«Щоб реалізувати своє право на спадщину Лідії потрібно встановити факт родинних відносин із загиблим сином. Так як документально підтвердити цей факт жінка не мала можливості, єдиним способом вирішення цього питання було звернення до суду із відповідною заявою», — коментує фахівчиня.

Оскільки середньомісячний дохід Лідії не перевищує двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, вона має право на допомогу із зверненням до суду. Юристка підготувала позовну заяву, в якій просила встановити факт родинних відносин між сином та матір’ю. Доказами, які надали суду були копії:

  • свідоцтва про смерть сина;
  • копія свідоцтва про народження сина, в якому вона вказана як матір;
  • копія паспорта жінки;
  • Витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно сина.

Суд розглянув заяву та враховуючи те, що встановлення факту родинних відносин необхідне Лідії для реалізації її права на спадщину задовольнив її. 

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 273/1330/23