назад

Після смерті чоловіка Марія відкрила спадкову справу та звернулася до приватного нотаріуса, щоб отримати свідоцтво про право на спадщину. Однак виявилося, що є кілька перешкод. 

Перша — у подружжя прізвища в документах різняться. Помилка у свідоцтві про шлюб виникла під час перекладу прізвища з російської на українську після їхнього переїзду з Латвії до України. 

Річ у тім, що чоловік взяв прізвище дружини, а за життя помилку не виправив. Через це нотаріус не міг підтвердити факт шлюбу, і щоб його встановити, потрібно звертатися до суду.

По допомогу Марія звернулася до Глибоцького бюро правничої допомоги, що на Буковині. 

Оскільки Марія має низький дохід — вона має право на безоплатну допомогу зі зверненням до суду. Представляти її інтереси уповноважили начальницю бюро Яніну Богдан.

Юристка підготувала заяву до суду про встановлення факту реєстрації шлюбу. До заяви додала копії паспорта Марії, копію свідоцтва про смерть чоловіка та довідку селищної ради про те, що вона дійсно проживала разом з чоловіком у зареєстрованому шлюбі.

Суд заяву задовольнив та встановив факт реєстрації шлюбу Марії з чоловіком. 

Друга перешкода полягала у тому, що чоловік Марії перебував у Єдиному реєстрі боржників через два відкриті виконавчі провадження, що також ускладнювало оформлення спадщини, через те, що на майно було накладено арешт.

Марія звернулася до державної виконавчої служби, де їй повідомили, що виконавчий напис повернули стягувачу, та порадили звернутися до суду із позовом про визнання цього напису таким, що не підлягає виконанню.

Тож жінка знову звернулася до Глибоцького бюро правничої допомоги. Представляти її інтереси у цих випадках також уповноважили начальницю бюро Яніну Богдан. Вона підготувала відповідні заяви до суду, суд визнав обидва виконавчі написи нотаріусів такими, що не підлягають виконанню.

З цими рішеннями суду Марія може звернутися до державної виконавчої служби для зняття арешту з майна, щоб надалі успадкувати його. 

Ці справи в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 715/1328/24, № 715/1444/24, № 715/1446/24