назад

Скасування вироку суду першої інстанції та закриття кримінального провадження з реабілітуючих підстав

Вироком місцевого суду у кримінальному провадженні №12013190010006734 особу було засуджено за ч.1 ст.191 КК України до штрафу в розмірі 850 грн. Не погодившись з рішенням суду, обвинуваченим була подана апеляційна скарга. Саме на стадії апеляційного провадження адвокат Максим Огородник на підставі доручення №017-0000973 від 06.11.2015 й долучилася до здійснення захисту клієнта.

Згідно пред’явленого обвинувачення, клієнту, який обіймав посаду торгового представника та був матеріально відповідальною особою, інкримінувалося умисне заволодіння скретч-картами стартових пакетів, загальною вартістю 80 000 грн.

Ознайомившись з матеріалами кримінальної справи, адвокат підготував та подав доповнення до апеляційної скарги клієнта у вигляді письмових пояснень, вказавши про наявні істотні порушення вимог КПК України, зокрема, зазначив, що судом першої інстанції було не взято до уваги те, що за фактом викрадення грошових коштів в сумі 80 тис. грн. розпочато та триває кримінальне провадження.

Ухвалою Апеляційного суду Рівненської області від 08.12.2015 року апеляційну скаргу обвинуваченого задоволено повністю, вирок суду першої інстанції скасовано, а кримінальне провадження закрито за недоведеністю винуватості клієнта у вчиненому злочині. В обґрунтування прийнятого рішення, колегія суддів, визнала переконливими доводи сторони захисту про викрадення вказаних грошових коштів у клієнта, про що внесені відповідні відомості до ЄРДР та здійснюється досудове розслідування. Інших доказів, які б підтверджували умисне привласнення обвинуваченим матеріальних цінностей, загальною вартістю 80 000 грн. стороною обвинувачення не було надано.