назад

Скасувати судовий наказ за вже погашений борг за комуналку

У березні 2022 року Галина покинула своє рідне місто на Донеччині та переїхала до Тернополя. Так жінка стала внутрішньою переселенкою.

У грудні 2023 року вона повернулася у рідне місто. Через застосунок «Дія» Галина дізналася про наявність виконавчого провадження щодо стягнення з неї заборгованості за опалення.

Сума боргу — близько 20 тис. за період з жовтня 2020 року по вересень 2023 року.

При цьому, станом на листопад 2021 року вона практично не мала заборгованості, а з березня 2022 року мешкала в іншому місті, що підтверджується довідкою ВПО.

Галина знала до припинення чи скасування воєнного стану в Україні забороняється в тому числі стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, утвореної після 24 лютого 2022 р. з дати початку по дату завершення бойових дій або тимчасової окупації територій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф (Постанова Кабінету міністрів України від 5 березня 2022 р. № 206 «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану»).

Це стосується споживачів, які покинули своє місце проживання та надали виконавцю комунальних послуг, управителю багатоквартирного будинку, іншій уповноваженій співвласниками особі у паперовій або електронній формі довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи або інші документи, що підтверджують їх відсутність у житловому та/або нежитловому приміщенні, будинку, в яких вони є споживачами на підставі укладених договорів.

Галина звернулась до комунального підприємства щодо проведення звірки заборгованості, надала копію своєї довідки ВПО.

А на час отримання рекомендованим листом копії судового наказу Галина вже сплатила практично всю суму заборгованості. Виникла потреба скасувати судовий наказ, але термін подання заяви на його скасування вже сплив.

Вона звернулася до системи БПД — Краматорського бюро правничої допомоги.

Статус внутрішньо переміщеної особи дає право жінці на безоплатну вторинну правничу допомогу.

Представляти її інтереси у суді доручили юристці Оксані Індусовій.

Вона допомогла звернутися до суду щодо скасування судового наказу: склала заяву та допомогла подати її через особистий кабінет клієнта в системі «Електронний суд».

Дослідивши матеріали справи, суд задовольнив клопотання про поновлення строку на подання заяви про скасування судового наказу, а сам судовий наказ скасував. 

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень: №175/9632/23.