назад

Скоротили і не розрахувалися: отримав зароблене тільки через 2 роки

Іван майже 9 років відпрацював помічником машиніста асфальтозамішувача на одному з підприємств Чернігівщини. У липні 2021 року його скоротили.

На день звільнення йому не виплатили 10 тис. грн зарплати за два місяці.

Він звертався до підприємства з проханням розрахуватися і його запевняли, що зроблять це, коли будуть гроші. Час ішов, а кошти не надходили.

По захист своїх порушених прав Іван звернувся до Талалаївського бюро правничої допомоги.

Юристка бюро Аліна Кошка допомогла йому скласти письмову заяву до підприємства з вимогою виплатити нараховану, але не виплачену заробітну плату.

З цією заявою чоловік звернувся до роботодавця, після чого витребувані кошти надійшли на його рахунок.

Проте оскільки протягом тривалого часу підприємство не виплачувало заявнику заборгованість, а виплатило тільки через майже 2 роки, у квітні 2023 року, то чоловік вважав за необхідне стягнути середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні.

Середньомісячний дохід Івана не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів, отже він має право на безоплатну вторинну правничу допомогу.

Представляти його інтереси у суді уповноважили юристку Аліну Кошку. Вона зібрала докази, які підтверджували факт несвоєчасного розрахунку при звільненні, склала та подала до суду позовну заяву про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.

Власник або уповноважений ним орган зобов`язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, які також визначені у Кодексі законів про працю України.

А якщо роботодавець не розрахується, вчасно, то працівник має право вимагати у роботодавця ще середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку, але не більш як за шість місяців.

Суд частково задовольнив позов та ухвалив рішення про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.

Завдяки цьому рішенню Іван отримав середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні — 19 тис.  гривень.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: №747/357/23.