назад

Сплачував дитині 400 гривень аліментів на місяць: збільшили суму в суді

Надія понад 10 років виховує доньку сама. Батько дитиною не цікавиться, лише сплачує 400 грн аліментів в місяць. Ця сума була встановлена рішенням суду ще у 2013 році. Оскільки тоді чоловік не мав офіційного місця роботи та виплачував аліменти ще на двох своїх неповнолітніх дітей.

«Колишній чоловік став власником земельної ділянки, обробляє її та отримує дохід. Але навіть покращивши матеріальне становище, жодного разу не поцікавився, чи забезпечена його донька всім необхідним. І продовжує сплачувати доньці лише ту суму, що встановив суд», – зазначає Надія.

Щоб збільшити суму аліментів, жінка в інтересах дитини звернулась до системи БПД – Миколаївського бюро правничої допомоги, що на Одещині.

Діти мають право на безоплатну правничу допомогу зі зверненням до суду. Представляти її інтереси уповноважили помічницю юристки бюро Людмилу Капустян.

«В цій ситуації ми вирішили звернутися до суду з позовною заявою про збільшення розміру аліментів шляхом зміни способу їх стягнення. Тобто, якщо раніше батько мав сплачувати щомісячно визначену суму – у нашому випадку 400 грн, то тепер ми просили суд зобов’язати його сплачувати чверть заробітку (доходу), але не менше ніж 50% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку», – коментує юристка.

Юристка підготувала до суду позовну заяву про збільшення розміру аліментів. В обґрунтування вимог, зазначила, що батько дитини є власником земельної ділянки, що дає йому можливість отримувати додаткові кошти, а також те, що він більше не сплачує аліменти на інших дітей.

Суд заяву задовольнив та своїм рішенням змінив розмір аліментів, встановивши його в розмірі чверті частини заробітку (доходу), але не менше ніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісяця до досягнення дитиною повноліття.

«Оскільки батько офіційно не працевлаштований, сума аліментів, яку він має сплачувати, визначатиметься виходячи із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості. Тобто на сьогодні державний виконавець, маючи інформацію з Головного управління статистики в Одеській області щодо середнього розміру заробітної плати по Березівському району, вираховує 1/4 частину (оскільки саме так вказано в рішенні суду), при чому ця сума не може бути меншою за 1598 грн, бо дитині виповнилося 16 років», – коментує Людмила Капустян.

Ця справа в Єдиному реєстрі судових рішень: 508/286/24