назад

Справа про позбавлення права користування житловим приміщенням

27 грудня 2016 року Чернівецьким місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги видано доручення № 265 Ткачуку Олегу Сергійовичу для надання безоплатної вторинної правової допомоги громадянину К., зокрема щодо складання процесуальних документів та представництва інтересів особи в суді у справі про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням.

Ознайомившись з матеріалами справи, адвокатом встановлено, що громадянин К. є власником будинку, де окрім нього також зареєстровані відповідачі Особа Г., Особа Т., Особа О., Особа Н. та Особа В.. Вищезгадані особи не проживають у вказаному будинку, проте їх реєстрація чинить перешкоду у вільному користуванні та розпорядженні власністю громадянина К.. Більше того, він змушений нести додаткові витрати по сплаті комунальних платежів.

Зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється, зокрема, на підставі судового рішення, яке набрало законної сили (стаття 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»). У зв’язку з цим адвокат підготував та направив позов до Першотравневого районного суду м. Чернівці про позбавлення права користування житловим приміщенням.

За результатами розгляду цивільної справи, заслухавши пояснення позивача та його представника, дослідивши письмові докази по справі 27 лютого 2017 року Першотравневий районний суд виніс заочне рішення, яким позов задовольнив та позбавив відповідачів права користування житловим приміщенням.