назад

Справа про стягнення вартості необлікованих об’ємів природного газу

09 грудня 2016 року Чернівецьким місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги надано адвокату Спіжавці Тарасу Георгійовичу доручення № 235 для надання безоплатної вторинної правової допомоги громадянину Б., зокрема для складання процесуальних документів та представлення інтересів у суду щодо стягнення вартості необлікованих об’ємів природного газу.

Як було встановлено, Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації “Чернівцігаз” пред’явило до громадянина Б. позов про стягнення на їх користь необлікованих об’ємів природного газу в сумі 8 444, 04 грн., а також витрат по сплаті судового збору в сумі 1 378 грн. Проте, на думку чоловіка такі вимоги є абсолютно безпідставними та необґрунтованими, у зв’язку з чим він звернувся по допомогу до фахівців місцевого центру.

Ознайомившись із матеріалами справи та узгодивши правову позицію по справі, адвокат Спіжавка Т.Г. підготував заперечення проти позову ПАТ по “Чернівцігаз”. Так, згідно додатку 10 до Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 03 вересня 2015 року за № 2494 граничні обсяги споживання населенням природного газу у разі порушення вимог цього Кодексу розраховуються із врахуванням кількості осіб, що проживають в будинку та розміру опалювальної площі. Проте, при здійсненні розрахунку збитків, позивачем було завищено суму боргу та враховано 3 осіб, що проживають в будинку.

Втім, згідно довідки про склад сім’ї, виданої КЖРЕП, в будинку громадянина Б. зареєстровано та проживає лише 2 осіб, він та його онука. Більше того, в довідці, що була подана позивачем, мали місце недостовірні дані й щодо опалювальної площі будинку оскільки, зазначалося, що така площа складає 138 квадратних метри, насправді, вона складає 115 квадратних метри, що підтверджується відомостями з Технічного паспорта. Крім того, позивачем не було враховано передплат за газ та газопостачання, зокрема в розмірі 4 829, 96 грн. Також допущено порушення та враховано витрати природного газу на опалення поза межами опалювального сезону.

Таким чином, завдяки обраній правовій позиції по справі та обґрунтувань викладених в запереченні, 07 березня 2017 року Садгірський районний суд м. Чернівці, за результатами розгляду даної справи, ухвалив рішення про відмову у задоволенні позовних вимог Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації “Чернівцігаз” у зв’язку з їх недоведеністю.