назад

Справа про визнання незаконними рішень органу місцевого самоврядування

Вижницьким місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги видано адвокату Матейчуку Теофілу Михайловичу доручення від 31 жовтня 2016 року № 2401-000129 для надання безоплатної вторинної правової допомоги громадянці В., зокрема щодо складення процесуальних документів щодо скасування оренди землі та представлення її інтересів у суді.

З матеріалів справи очевидно, що клієнт адвоката є власником 1/2 частини житлового будинку з відповідною частиною господарських будівель та споруд, що знаходяться в селі Чорногузи Вижницького району Чернівецької області, набутих на підставі договору купівлі-продажу. Так само, у користуванні громадянки В. знаходиться 1/2 частини земельної ділянки з часу коли було придбано і частину будинку.

Більше того, рішенням сесії Чорногузівської сільської ради від 07 лютого 2014 року громадянці В. було надано дозвіл на виготовлення технічної документації по відновленню та встановленню межових знаків в натурі на земельну ділянку орієнтованою площею 0, 18 га як співвласнику будинку. Проте, як з’ясувалося згодом, тим же рішенням сільської ради громадянину Б. також надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на умовах оренди, орієнтованою площею 0, 0010 га, що є незаконним та порушує право на користування земельною ділянкою жінки.

Ознайомившись з матеріалами справи та наявними документами, адвокат Матейчук Т.М. підготував позовну заяву про визнання незаконними рішень органу місцевого самоврядування посилаючись на те, що громадянину Б. надано земельну ділянку із тієї, що належить клієнтці та яка межує з господарською будівлею громадянина Б.

Крім цього, адвокат посилався на незаконність прийняття рішення сільської ради щодо затвердження акту узгоджувальної комісії, яким було встановлено межі присадибних ділянок між його клієнткою та громадянином Б., оскільки такий акт було складено за відсутності жінки, а тому він не може вважатись як узгоджувальний.

Таким чином, завдяки правовій позиції адвоката по справі, 13 січня 2017 року Вижницький районний суд Чернівецької області задовольнив позов жінки та визнав незаконними і скасував рішення сільської ради.