назад

Справа закрита, а підзахисний виправданий, – такий результат роботи адвоката Миколи Зайцева

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

19.12.2013 Новотроїцький районний суд Херсонської області постановив залучити у кримінальному провадженні захисника для захисту М., яка обвинувачувалася у вчиненні злочинів, передбачених Кримінальним кодексом України: ч. 1 ст. 366 (службове підроблення), ч. 2 ст. 191 (привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем). Санкцією тяжчої статті передбачено покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років.

23.12.2013 Херсонським обласним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги для здійснення захисту обвинуваченої призначено адвоката Миколу ЗАЙЦЕВА, про що видане доручення.

Під час судового розгляду захисником були надані докази невинуватості обвинуваченої у вчиненні інкримінованих злочинів. Переконливість доказів виразилася в тому, що прокурор скористався правом зміни обвинувачення в суді, при цьому залишилося обвинувачення за ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до трьох років.

У судових засіданнях адвокат Микола ЗАЙЦЕВ продовжував наполягати на невинуватості підзахисної, доводячи, що обвинувачена не мала прямого умислу на вчинення кримінального правопорушення.

27.02.2014 Новотроїцький районний суд виправдав обвинувачену М. у вчиненні злочину за ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України з підстав відсутності в діянні складу кримінального правопорушення.

Прокурор оскаржив вирок до Апеляційного суду Херсонської області, при чому в апеляційній скарзі просив вирок стосовно М. скасувати, ухвалити новий вирок, яким визнати М. винною за ч.1 ст.366 КК України.

Колегія суддів дійшла висновку, що діяння вчинене М. є малозначним, бо не було суб’єктивно спрямоване на реальну можливість заподіяння шкоди об’єктам суспільних відносин і вчинені дії лише формально містять в собі ознаки діяння, передбаченого ч.1 ст.366 КК України, але не є злочином.

09.07.2014 ухвалою Апеляційного суду Херсонської області М. кримінальне провадження за відсутністю в діяннях М. складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України, закрито.

З повним текстом вироку суду можна ознайомитися на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень за цим посиланням.