назад

Справедливе покарання: 200 годин громадських робіт призначив суд чоловікові за спричинення легких тілесних ушкоджень

Попри те, що слідчий закрив провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України, адвокат Сергій Спеціальний домігся справедливого покарання для чоловіка, який завдав легких тілесних ушкоджень його клієнтці.

До Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася жінка, яка просила допомогти їй притягнути до кримінальної відповідальності особу, що завдала їй тілесних ушкоджень легкого ступеня тяжкості, оскільки провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України, слідчий закрив.

У місцевому центрі для представництва та захисту інтересів жінки в суді їй призначили адвоката Сергія Спеціального (доручення № 66 від 28.03.2016 року). Захисник, ознайомившись з матеріалами справи, звернувся до слідчого судді Шепетівського міськрайонного суду зі скаргою на постанову слідчого про закриття кримінального провадження, зазначивши, що постанова винесена передчасно та є такою, яка підлягає скасуванню, оскільки досудовим слідством проведені не всі можливі слідчі дії та не призначені необхідні експертні дослідження. Відтак прокурор скасував постанову про закриття кримінального провадження.

Адвокат також звернувся до поліції з клопотанням про проведення слідчих дій, яке задовольнили в повному обсязі. Таким чином, за участю адвоката було проведено допит потерпілої, одночасний допит декількох осіб, слідчий експеримент. Внаслідок проведених слідчих дій вдалося зібрати докази, на підставі яких до суду скеровано обвинувальний акт щодо кривдника.

     Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області, дослідивши надані докази та врахувавши аргументи адвоката, незважаючи на невизнання підсудним вини, керуючись ст.ст. 373, 374 КПК України, 28 липня 2016 року ухвалив визнати чоловіка винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, і призначити йому покарання у вигляді 200 годин громадських робіт, що є максимальним розміром цього виду покарання, передбаченого у зазначеній вище статті.