назад

Старокостянтинів: клієнтці місцевого центру допомогли встановити факт належності їй державного акта на землю

Юристка Старокостянтинівського місцевого центру з надання БВПД Ірина Вовнянко допомога клієнтці встановити факт належності їй державного акта про право власності на земельну ділянку. Тепер жінка зможе укласти договір оренди землі.
Через неправильне написання в державному акті імені жінки під час укладання нею договору оренди землі виникли труднощі. Тож громадянка звернулася до місцевого центру з проханням допомогти.
Надавати правову допомогу у цій справі в місцевому центрі уповноважили начальницю відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Ірину Вовнянко.
Юристка ознайомилася зі справою та підготувала до суду заяву, у якій просила встановити факт належності правовстановлювального документу, а саме державного акта про право власності на земельну ділянку.
Відповідно до пункту 6 частини першої статті 315 Цивільного процесуального кодексу України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлювальних документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеними в свідоцтві про народження або в паспорті.
Фахівчиня центру обґрунтувала факт належності державного акта на право власності на земельну ділянку тим, що саме у заявниці наявний оригінал цього державного акта, а також  довідками сільської ради.
Суд дослідив наявні у справі докази та встановив, що у державному акті дійсно допущено описку в написанні імені заявниці й зазначений правовстановлювальний документ дійсно їй належить. Відтак 27 листопада 2019 року виніс рішення про задоволення заяви, яке наразі набуло законної сили.