назад

Статусу підприємця не набував, а борг з ЄСВ нарахували — система БПД допомогла переселенцю зняти арешт з рахунку

Андрій переїхав до Козятина з Херсона. Облаштувавшись на новому місці, чоловік відкрив рахунок у банку, щоб отримувати допомогу від держави як внутрішньо переміщена особа. Та коли вирішив зняти кошти, дізнався, що на його рахунок наклали арешт.

Андрій не розумів, в чому причина такої ситуації, а тому звернувся до Козятинського бюро правової допомоги.

Юристи встановили, що виконавчі провадження відкрили на підставі вимоги податкової служби, оскільки Андрій начебто заборгував єдиний соціальний внесок на загальнообовʼязкове пенсійне страхування як підприємець.

«Жодної вимоги про необхідність сплатити борг я не отримував. А тому новина про арешт рахунку через заборгованість мене неприємно здивувала», — розповів Андрій фахівцям бюро.

Адвокатка Ганна Кучер, якій у системі БПД доручили представляти інтереси клієнта в суді, з’ясувала, що в 2020 році Андрій справді мав статус фізичної особи — підприємця і займався перевезенням пасажирів. Проте, щоб продовжувати підприємницьку діяльність, він мав пройти реєстраційні процедури в порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань», який ухвалили в 2003 році. Але чоловік вирішив не реєструватися як ФОП і припинити підприємницьку діяльність. Тож, зазначила адвокатка в позовній заяві, недоїмку зі сплати єдиного внеску Андрієві нарахували безпідставно.

Суд взяв до уваги наведені адвокаткою аргументи та докази і вирішив задовольнити позовні вимоги Андрія, визнавши протиправними та скасувавши вимоги про сплату боргу, сформовані територіальними органами Державної податкової служби.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: 120/4149/22.