назад

Стягнули аліменти на утримання матері-пенсіонерки

Пані Галина — пенсіонерка, до того ж має інвалідність ІІ групи, постійно хворіє. Жінка отримує 2520 гривень пенсії, однак цих грошей зовсім не вистачає на ліки, харчування та інші потреби пані Галини. 

Юристам Звягельського бюро правничої допомоги жінка розповіла, що має трьох дорослих синів, які не бажають добровільно допомагати матері. Пані Галина хотіла дізнатися, чи можна якось вплинути на повнолітніх дітей у такій ситуації. 

У бюро клієнтці порадили звертатися до суду для стягнення аліментів із повнолітніх дітей на утримання непрацездатних батьків. Допомагати пенсіонерці, яка має низький дохід, доручили адвокатові Владиславу Федорову, що співпрацює з системою безоплатної правничої допомоги. 

У позовній заяві адвокат просив стягнути з кожного із синів по 3 тисячі гривень на користь непрацездатної матері. Проте суд взяв до уваги, що прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, у 2023 році становить 2093 гривень. А тому задовольнив позовні вимоги частково: ухвалив стягувати із синів пані Галини аліменти на непрацездатну матір у розмірі 1100 гривень з кожного щомісячно, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень: 285/5040/23