назад

Суд вирішив видати обмежувальний припис кривднику

До Буського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася багатодітна жінка з приводу протидії домашньому насильству, зокрема видачі обмежувального припису стосовно її чоловіка.

У позовній заяві йдеться, що чоловік систематично вчиняє домашнє насильство стосовно усіх членів сім’ї. Однак жінці захистити себе та інших членів сім’ї не вдається, не дивлячись на її неодноразові звернення до правоохоронних органів.

Буським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги видано доручення начальнику відділу представництва, адвокату Володимиру Романко.

Крім того відповідач зловживає алкогольними напоями, веде аморальний спосіб життя, ніде не працює. На ґрунті алкогольного сп’яніння виплескує безпідставну агресію, яка супроводжується застосуванням фізичного насильства до членів своєї сім’ї та інколи зовсім сторонніх осіб. На час звернення за правовою допомогою  жінка разом з дітьми перебувала у родичів та не мала змоги проживати у своєму будинку. За вчинення насильства в сім’ї її чоловік неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за фактом насильства в сім’ї та вчинення дрібного хуліганства.

Також, органами поліції відносно чоловіка порушені два кримінальних провадження за умисне легке тілесне ушкодження (за ч.1 ст. 125 КК України). У даний час матеріали передані до суду.

За таких обставин видача обмежувального припису була життєво необхідною для позивачки з метою протидії домашньому насильству, яким визначити заходи тимчасового обмеження прав чоловіка та покласти на нього обов’язки на строк шість місяців, а саме:

– заборонити перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою;

– заборонити наближатися на відстань ближче 100 метрів до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою;

– заборонити вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв’язку особисто і через третіх осіб.

–  заборонити спілкування з малолітніми дітьми.

Володимир Романко склав заяву про видачу обмежувального припису та подано до суду.

Відтак, Буський районний суд Львівської області заяву громадянки про видачу обмежувального припису задоволив у повному обсязі та видав припис, яким визначено заходи тимчасового обмеження прав відповідача.