назад

Суд зобов’язав домашнього кривдника звільнити житлове приміщення матері

Пані Галина дозволила своєму сину проживати разом з дружиною у своєму будинку. Через місяць спільного проживання пані Галина вже пошкодувала про своє рішення.

Син постійно влаштовував конфлікти з матір’ю, дійшло навіть до домашнього насильства. Суд притягнув сина пані Галини до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства. Здавалося б, син повен був би змінити свою поведінку, але стало ще гірше. З метою уникнення сварок, пані Галина запропонувала своєму синові переїхати до іншого будинку, який знаходиться у її володінні, але він відмовився. Жінці довелось тимчасово переїхати проживати в інше місце.

За допомогою пані Галина звернулась до юристів Олександрійського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Представляла інтереси клієнтки адвокат – Тетяна Ковальова.

Тетяна Ковальова підготувала та подала до суду позовну заяву про усунення перешкод у користуванні майном шляхом зобов’язання звільнити житлове приміщення.

Касаційний цивільний суд зобов’язав кривдника звільнити житлове приміщення.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень

https://reyestr.court.gov.ua/Review/99890115.

«Особи, які вчинили домашнє насильство, несуть кримінальну, адміністративну чи цивільно-правову відповідальність. Адміністративна відповідальність за вчинення домашнього насильства передбачена статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Кримінальна відповідальність за умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного домашнього насильства передбачена статтею 126-1 Кримінального кодексу України. Поряд із притягненням до адміністративної чи кримінальної відповідальності до особи, яка вчинила домашнє насильство, можливе застосування заходів цивільно-правової відповідальності, які полягають в необхідності відшкодування потерпілому завданої моральної та матеріальної шкоди», – коментує Тетяна Ковальова.

У разі вчинення домашнього насильства ви можете:

  • звернутись за такими номерами:
  • до поліції на короткий номер 102 та повідомити про факт насильства;
  • зателефонувати на Урядовий контактний центр 15-47, де цілодобово надаються інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які постраждали від домашнього насильства;
  • зателефонувати до контактного центру системи безоплатної правової допомоги за безкоштовним номером 0 800-213-103 або звернутися до місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги чи бюро правової допомоги за місцем вашого проживання;
  • зателефонувати до національної «гарячої лінії» з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації  0-800-500-335 або 116-123 (короткий номер з мобільного).