назад

Судове провадження по обвинуваченню особи у вчиненні злочину передбаченого ч.1 ст. 115 ККУ (умисне вбивство)

Кримінальне провадження відносно громадянина Б.. 10.09.2013 р. До Черкаського ОЦ БВПД надійшла постанова слідчого СВ Черкаського РВ УМВС України в Черкаській області про доручення призначити адвоката громадянину Б., оскільки останній підозрюється у вбивстві, тобто умисному протиправному заподіянні смерті іншій людині, за ч.1 ст.115 КК України. Обвинувачений знаходився під вартою.

Відповідно, з 10.09.2013 року захист підозрюваного за дорученням Черкаського ОЦБВПД (№ 703) розпочав здійснювати адвокат Власенко К.Ю. В ході досудового розслідування кримінального провадження адвокат зайняв активну позицію захисту спрямовану на спростування пред’явленого обвинувачення.
Узявши до уваги покази підозрюваного, свідків, докази захисту про реальний фактаж, що мав місце на момент діяння, стороною обвинувачення було прийнято рішення про зміну кваліфікації з ч.1 ст.115 КК України на ч.1 ст.119 КК України, тобто на злочин середньої тяжкості.
06.11.2013 р., в підготовчому судовому засіданні Черкаський районний суд Черкаської області, за підсумками розгляду письмового клопотання захисника, ухвалив призначити справу до судового розгляду та змінити запобіжний захід громадянину Б. з тримання під вартою на домашній арешт.
За підсумками судового розгляду громадянин Б. був визнаний судом винним за ч.1 ст.119 КК України та отримав покарання у вигляді 4 років позбавлення волі і на підставі ст.75 КК України звільнений від відбування призначеного покарання з випробуванням терміном на 2 роки.