назад

Сусіди написали скаргу до служби у справах дітей, бо мати не виконувала батьківські обов’язки

До системи БПД звернулися представники служби у справах дітей. Вони отримали листа від сусідів багатодітної матері про те, що Вікторія, матір чотирьох малолітніх (до 14 років) дітей, ухиляється від виконання батьківських обов’язків.

Працівники служби у справах дітей  разом з інспектором ювенальної превенції поїхали до багатодітної родини. В будинку було брудно, у дітей немає місця для виконання домашніх завдань, не у всіх дітей є окремі ліжка.

Фахівці склали акт обстеження житлових умов та протокол про адміністративне правопорушення за злісне невиконання батьківських обов’язків.

Четверо дітей були визнані потерпілими в адміністративному правопорушенні.

Тож щоб захистити права дітей, працівники служби у справах дітей і звернулися до системи БПД – Богодухівського бюро правничої допомоги.

Діти не можуть самі відстоювати свої права у справах про адміністративні правопорушення, тому їх мають представляти їхні законні представники та адвокат. Всі діти можуть отримати безоплатно послуги адвоката для захисту їхніх прав.

Крім матері, іншого законного представника діти не мали, де їхній батько — невідомо.

Юристка бюро ознайомилася з протоколом про правопорушення та актом про обстеження житлових умов та прийняла заяву на допомогу зі зверненням до суду від представника служби у справах дітей для захисту інтересів дітей.

Представляти інтереси дітей доручили адвокату, який співпрацює з системою БПД, Павлу Пономаренку.

Завдяки взаємодії системи БПД зі службою у справах дітей та ювенальною превенцією, діти отримали кваліфікований захист своїх прав під час розгляду справи у суді про притягнення до адміністративної відповідальності їхньої матері, яка не виконувала свої обов’язки.

Суд визнав Вікторію винною у скоєнні адміністративного правопорушення та застосував адміністративне стягнення у вигляді попередження.

Родину поставили на облік у службу у справах дітей і тепер її фахівці слідкуватимуть, щоб Вікторія виконувала свої батьківські обов’язки належним чином, щоб права дітей надалі не порушувались.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 613/491/24.