назад

Син захисника України, який народився на тимчасово окупованій території, зможе отримати українське свідоцтво про народження

До початку повномасштабного вторгнення рф родина Юрія мешкала на Херсонщині, в Олешках. З початком війни чоловік вступив до лав ЗСУ, а дружина залишилася в окупації, де у подружжя народився син.

На ТОТ окупаційна адміністрація видала жінці «свідоцтво про народження дитини». 

Пізніше жінці з дитиною вдалося виїхати на підконтрольну Україні територію. Постало питання оформлення українського свідоцтва про народження дитини.

Факти, що мають юридичне значення, зокрема й факт народження, встановлюються у судовому порядку. 

Юрій звернувся до Уманського бюро правової допомоги, що на Черкащині.

Чоловік має посвідчення учасника бойових дій, що дає йому право на всі види правничих послуг від системи БПД. Представляти його інтереси у суді призначили юристку Анну Ковальчук.

Вона вивчила надані клієнтом документи, зокрема довідку про народження дитини та свідоцтво про народження, видані на тимчасово окупованій території, проаналізувала ситуацію в цілому та склала і подала до суду позовну заяву про встановлення факту народження дитини в порядку статті 317 Цивільного процесуального кодексу України.

Взявши до уваги надані докази, суд задовольнив заяву та встановив факт народження. Тепер родина захисника України зможе зареєструвати народження дитини та отримати свідоцтво українського зразка.

Довідково. Відповідно до п.7 ч.1 ст.315 ЦПК України, суд може встановити факт народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження.

А Відповідно до ч.1 ст.317 ЦПК України заява про встановлення факту народження особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, може бути подана батьками або одним з них, їхніми представниками, членами сім`ї, опікуном, піклувальником, особою, яка утримує та виховує дитину, або іншими законними представниками дитини до будь-якого місцевого суду України, що здійснює правосуддя, незалежно від місця проживання (перебування) заявника.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: №705/1822/23