назад

Таємне викрадення чужого майна

До Томашпільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся пан Василь з метою отримати допомогу адвоката для захисту своїх прав та інтересів як потерпілої особи. Для представництва його інтересів у Крижопільському районному суді Вінницької області призначили адвоката системи безоплатної вторинної допомоги Володимира Панасюка.

При зустрічі з адвокатом клієнт розповів, що 10.07.2018 року близько 15 години, неподалік від хати прив’язав корову випасатись до кілка, забитого в грунт, сам пішов відпочити до хати. Близько 17 години до його хати зайшла сусідка і повідомила, що вкрали його корову. Від отриманої звістки у пана Василя підвищився артеріальний тиск. Він зателефонував до свого сина і повідомив, що пропала його корова.В судовому засіданні обвинувачений пан Іван вину визнав частково, розповів, що влітку 2018 року, якого дня не пам’ятає, повертався з с. Палійове до смт. Піщанка, побачив корову біля будинку пана Василя та викрав дану корову, в той же день продав заготовачу, номер якого побачив на стовпі за 7,5 тисяч гривень. Отримані гроші витратив на власні потреби.

Окрім визнання своєї часткової вини обвинуваченим, його вина у скоєнні інкримінованому йому кримінальному правопорушенні, передбаченого ч. 2 ст.185 КК України підтверджується також: протоколом огляду автомобіля та корови, яка була на кузові автомобіля, паспортом великої рогатої худоби, згідно якого пан Василь є власником викраденої худоби, протоколом огляду місця, звідки було викрадено корову, протоколом зважування викраденої корови, висновком експерта про вартість корови, протоколами слідчого експерименту за участю свідків, протоколом пред’явлення особи для впізнання за фотознімками.

Обвинувачений будучи раніше судимим за вчинення злочину, пов’язаним із викраденням чужого майна та судимість з якого не знято та не погашено у визначеному законом порядку, на шлях виправлення не став та саме під час іспитового строку скоїв нове умисне корисливе кримінальне правопорушення.

Вироком Крижопільського районного суду пана Івана визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України і призначити йому покарання у виді двох років позбавлення волі.

На підставі ч.1 ст.71 ККУкраїни за сукупністю вироків частково приєднати не відбуту частину покарання за вироком Чечельницького р-ного суду Вінницької області та остаточно призначити покарання обвинуваченому у виді трьох років позбавлення волі.

Скасувати арешт накладений ухвалою слідчого судді від 18 липня 2018 року на корову породи українська чорно – ряба молочна та повернуто її потерпілому пану Василю.

Також суд задовольнив цивільний позов потерпілого пана Василя та стягнув з обвинуваченого пана Івана 2000 гривень на відшкодування моральної шкоди потерпілому.