назад

ТЦК 8 місяців оскаржував рішення суду про встановлення родинних відносин між Захисником та його батьками

Син Оксани та Павла загинув у боях з окупантом на Миколаївщині. Самі вони — переселенці, у 2022 році переїхали з Херсонщини до Івано-Франківська.

Вони звернулися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для призначення та виплати одноразової грошової допомоги у розмірі 15 мільйонів гривень та надали для цього відповідні документи.

Проте отримали відмову через розбіжність у написанні прізвищ батьків та загиблого сина.

Факт родинних відносин необхідно було встановити у суді.  Подружжя звернулося до системи безоплатної правничої допомоги — Івано-Франківського бюро правничої допомоги.

Внутрішньо переміщені особи мають право на безоплатну допомогу зі зверненням до суду. Представляти їхні інтереси доручили начальниці Івано-Франківського відділу Лілії Вінтонишин.

Юристка підготувала заяву до суду про встановлення факту родинних відносин, щоб отримати рішення для подачі в ТЦК та СП.

Суд першої інстанції задовольнив заяву у повному обсязі.

ТЦК та СП не погодився з таким рішенням суду і подавав апеляційну скаргу. Проте судом апеляційної інстанції вона задоволена не була.

Не погодившись з постановою апеляційного суду ТЦК та СП звернувся до Верховного суду з касаційною скаргою в якій просив скасувати рішення суду першої інстанції та постанову апеляційного суду. Проте Верховний суд України повернув касаційну скаргу без розгляду.

Так батьки загиблого військовослужбовця з допомогою юристів БПД довели в суді родинний зв’язок з своїм сином і вже отримали одноразову грошову допомогу.

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень № 344/14624/22.