назад

До Дрогобицького бюро правничої допомоги звернулась пані Марія і просила довести факт вчинення булінгу. Її доньку Юлію впродовж 3 років цькує тренерка спортивної школи Надія Іванівна.

Останній інцидент трапився у 2023 році: Надія Іванівна відмовилась включати дівчинку до списку учасників змагань, попри рекомендацію іншої тренерки. Коли та тренерка все ж наполягла, Надія Іванівна організувала відбірковий заплив, де треба було пливти дистанцію у 200 метрів, що не передбачено змаганнями. 

Через це між тренерками виник конфлікт, вони лаялися при всіх дітях. Юля зрозуміла, що причиною конфлікту є її участь у змаганнях і розплакалась. Лише після звернення до дирекції школи і у відділ освіти міської ради Юля таки взяла участь у змаганнях.

Мама з тренеркою звернулися до поліції. На Надію Іванівну склали адмінпротокол за булінг. 

Однак вона своєї вини не визнала і разом з адвокатом подала клопотання про закриття провадження через відсутність складу адміністративного правопорушення і намагалась спростувати факт цькування та наводила свої докази.

Юлю при розгляді цієї справи представляла адвокатка, Віра Карпінець, яка співпрацює з системою БПД. 

Вона навела низку доказів: 

  • протокол про адміністративне правопорушення;
  • письмові пояснення свідків цькування та Надії Іванівни;
  • копію скарги матері іншої дівчинки;
  • копію колективного звернення;
  • заяву іншої тренерки щодо організації проведення змагань;
  • довідку від психолога.

Суд, розглянувши докази обох сторін, таки визнав винною та оштрафував тренерку за булінг на 850 грн. 

Надія Іванівна не погоджувалась з таким рішенням та вирішила оскаржувати його в апеляційному суді. Однак суд вирішив залишити апеляційну скаргу без задоволення.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 442/1874/23