назад

У Хмельницькому виправдали чоловіка, який відбув сім років за ґратами за вбивство

У 2012 році 32-річного мешканця Хмельницького району затримали за жорстоке вбивство знайомої у Хмельницькому. Згодом за цей злочин його засудили до 14 років позбавлення волі.  Лише в минулому році адвокатка обвинуваченого домоглася для нього виправдувального вироку.

Як зазначено у вироці суду, за версією слідства, вбивство трапилося на ґрунті ревнощів після розпивання спиртних напоїв. На тілі вбитої жінки правоохоронці виявили ножові поранення та сліди від задушення. Головним обвинуваченим став чоловік, з яким напередодні бачили потерпілу. Затриманий уже мав кримінальне минуле, а згодом визнав свою вину. Це й стало головним аргументом обвинувачення.

Утім, під час судового розгляду справи від своїх свідчень чоловік відмовився. За словами підсудного, зізнатися в убивстві його змусили правоохоронці, застосувавши до нього фізичне насилля та психологічний примус.

Рішення суду першої інстанції було не на користь обвинуваченого. Його визнали винним в умисному вбивстві й засудили до 14 років позбавлення волі, сім із яких йому довелося відбути за ґратами. Щоб довести свою невинуватість, чоловік дійшов до касаційної інстанції, звідки справу повернули на повторний розгляд.

У 2018 році захищати обвинуваченого у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області доручили адвокатці Наталі Хмелевській.

Під час повторного розгляду справи захисниця довела, що досудове розслідування було неповним, однобічним і упередженим, а докази, якими обвинувачення обґрунтовувало вину її клієнта,  взагалі не повинні були братися до уваги, оскільки є недопустимими.

Відтак суд, зокрема, встановив, що свідчення обвинуваченого не завжди збігалися з висновками експертів, на речах потерпілої не виявили слідів пальців рук чоловіка, а на відеозаписі слідчої дії на обличчі затриманого видно синці й подряпини, яких не було напередодні вбивства, як і накульгування на праву ногу. Представники органу досудового розслідування не змогли пояснити цих фактів.

Зрештою, в січні 2022 року, Хмельницький міськрайонний суд ухвалив вирок, яким визнав чоловіка невинуватим у пред`явленому йому обвинуваченні та виправдав через недоведеність, що кримінальні правопорушення вчинені саме ним. Апеляційний суд залишив цей вирок без змін.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: 686/15667/14-к