назад

У Кельменцях ветерану війни з інвалідністю допомогли відстояти право на грошову допомогу

На жаль, випадки коли соціальні служби не доплачують людям належні їм виплати та грошову допомогу, не поодинокі.

До Кельменецького бюро правової допомоги звернувся пан Василь, 1926 року народження, який має інвалідність внаслідок війни ІІ групи. Чоловік розповів, що йому не виплатили в повному обсязі грошову допомогу до 5 травня за 2021 рік. Панові Василю, як особі з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи передбачено щорічно до 5 травня виплату разової грошової допомоги у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком. У 2021 році ця допомога мала становити 14 152 грн. Водночас чоловік отримав лише 3 906 грн.

Допомогти чоловікові вирішити проблему в центрі правової допомоги доручили головній юристці Кельменецького бюро правової допомоги Альоні Луцик.

Юристка підготувала та направила до Чернівецького окружного адміністративного суду позовну заяву про визнання протиправними дії щодо відмови у перерахунку щорічної одноразової грошової допомоги до 5 травня та зобов’язання провести перерахунок цієї допомоги.

Суд повністю задовольнив позовні вимоги пана Василя: орган соцзахисту зобов`язали нарахувати та виплатити чоловікові недоплачену грошову допомогу до 5 травня за 2021 рік як особі з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи у розмірі 10 246 гривень.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 600/271/22-а