назад

У режимі відеокрференції: юристка системи БПД Миколаївщини відстояла право дівчини на аліменти

Попри воєнний стан та активні бойові дії на території Миколаївської області юристи системи безоплатної правової допомоги регіону продовжують відстоювати права місцевих мешканців. Приклад одна зі справ завідувачки Миколаївського бюро правової допомоги №1 Надії Матвєєвої, завершувати яку довелося у режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення «EasyCon».
Наприкінці минулого року до бюро звернулася дівчина, студентка І курсу Миколаївського професійного промислового ліцею. Як розповіла клієнтка, вона навчається в ліцеї на денній формі навчання та не має можливості влаштуватися на роботу, щоб самостійно отримувати заробіток. Житла в м. Миколаєві не має, проживає в гуртожитку за який треба щомісячно сплачувати кошти вдвічі більше ніж вона отримує стипендію. Крім цього, дівчині потрібно придбавати канцелярське приладдя, одяг, взуття, продукти харчування, засоби гігієни та ліки. Батьки її розлучились 10 років тому, мати проживає в іншому місті, не працює і не має можливості надавати матеріальну допомогу, а батько відмовляється фінансово підтримати дочку.
Вивчивши обставини справи, Надія Матвєєва зібрала відповідні довідки, копії документів і чеків, склала та подала до суду позовну заяву про стягнення з батька дівчини аліментів на її утримання. Враховуючи, що на час подання заяви тривала епідемія, викликана COVID-19, юристкою були подані до суду клопотання про проведення судових засідань у режимі відеоконференції в районному суді Миколаївської області, а вже під час дії воєнного стану – клопотання про розгляд справи за допомогою програмного забезпечення «EasyCon».
За результатом розгляду справи судом було задоволено позовні вимоги в повному обсязі – з відповідача стягнуто аліменти в розмірі ¼ частини його заробітку (доходу) щомісяця, починаючи з дати подання позову до суду та до закінчення навчання чи до досягнення позивачкою двадцятитрьохрічного віку.
Справа № 481/1558/21.
Детальніше про те, у яких випадках можливе стягнення аліментів на повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчання читайте на довідково-інформаційній платформі «WikiLegalAid» за посиланням