назад

У Старокостянтинові жінку захистили від колишнього чоловіка-кривдника

Юристка Старокостянтинівського бюро правової допомоги Олена Шмагалова домоглася видачі обмежувального припису щодо колишнього чоловіка своєї клієнтки. Тепер кривдник не має права наближатися до колишньої дружини ближче ніж на 300 метрів, перебувати за її адресою проживання, розшукувати, переслідувати та в будь-який спосіб спілкуватися.

Ірина протягом року потерпала від домашнього насилля. Колишній чоловік систематично проявляв відносно неї безпідставну агресію, штовхав, цькував, застосовував психологічний тиск, нецензурно висловлювався, необґрунтовано звинувачував, погрожував фізичною розправою, залякував. Поведінка чоловіка також негативно впливала на психологічний стан малолітніх дітей Ірини.

Щоб припинити токсичні стосунки, жінка звернулася до Старокостянтинівського бюро правової допомоги. Ірину вислухали та порадили звертатися до суду для видачі обмежувального припису.

Представляти інтереси клієнтки в суді доручили завідувачці бюро правової допомоги Олені Шмагаловій.

У заяві про видачу обмежувального припису юристка зазначила, що до поліції неодноразово надходили звернення про вчинення колишнім чоловіком її клієнтки домашнього насильства. В результаті його визнавали винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частинами 1-2 статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Крім того, щодо кривдника виносили терміновий заборонний припис строком на 10 діб, відповідно до якого йому забороняли в будь-який спосіб контактувати з Іриною. Проте заборони не змусили чоловіка змінити свою поведінку і ставлення до колишньої дружини.

Розглянувши матеріали справи, Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області дійшов висновку про обґрунтованість вимог Ірини і ухвалив рішення про видачу відносно кривдника обмежувального припису на пів року.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: №683/97/23