назад

У суді доводили, що ветеран війни не має платити відсотки за кредитом

До Білоцерківського бюро правничої допомоги, що на Київщині, звернувся Олег — ветеран війни, служить ще з 2014 року. До нього позивалася фінансова установа, щоб стягнути заборгованість за двома кредитними договорами.

У грудні 2021 року та в січні 2022 року він взяв два онлайн-кредити і не зміг вчасно їх погасити.

На початку лютого 2022 року, після закінчення контракту, він звільнився з ЗСУ та вже 24 лютого знову мобілізувався.

Фактичне перебування Олега в зоні активних бойових дій перешкодило йому своєчасно виконати умови договору та повернути отримані кошти. З цієї ж причини він не мав можливості повідомити кредитора, що є військовослужбовцем, щоб йому не нараховували проценти за користування кредитом.

Кредитор без жодного попередження та належного повідомлення продав борги іншій фінансовій установі, про що Олег дізнався лише після подання відповідного позову до суду.

По допомогу він звернувся до системи БПД — до Білоцерківського бюро правничої допомоги.

Від сплати основної суми боргу Олег не відмовлявся і має намір виплатити кредит, проте він змушений відстоювати в суді своє право на звільнення від сплати процентів за укладеними договорами.

Олег має статус учасника бойових дій, який дає йому право на допомогу із зверненням до суду. 

Представляти його інтереси у суді доручили юристці Оксані Зваді.

У результаті вдалося відстояти інтереси клієнта.

Суд дійшов висновку, що Олег, попри те, що не повідомив кредитора про свою службу в ЗСУ, має право на пільги передбачені пунктом 15 статті 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», а саме: йому не мають нараховувати штрафні санкції, пені та проценти за користування кредитом у період коли військовослужбовець перебуває на військовій службі в Збройних Силах України.

Позовну заяву фінансової установи суд задовольнив частково і зобов’язав ветерана війни повернути лише тіло кредиту у розмірі 8,7 тис. грн, а не 22 тис. грн, які вимагав кредитор.

«Військовослужбовці можуть не знати про свої права і не мати часу чи можливості їх захищати. Запрошуємо звертатися до системи БПД — допомагати вам — наш прямий обов’язок»,  — наголошує Оксана Звада.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень №: 357/12989/23.

Довідково. Відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» військовослужбовцям з початку і до закінчення особливого періоду, а резервістам та військовозобов’язаним – з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду штрафні санкції, пеня за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками, та фізичними особами, а також проценти за користування кредитом не нараховуються.