назад

Успадкований борг: оскаржили рішення суду про стягнення заборгованості за кредитом

Удові допомогли оскаржити рішення суду про стягнення заборгованості за кредитом, який начебто брав її покійний чоловік.

Після смерті чоловіка Надія змушена сама виховувати їхню малолітню донечку. До того ж жінка дізналася, що начебто успадкувала понад 11 тисяч боргу за кредитом. Такий спадок для Надії став неприємним сюрпризом.

Рішення про стягнення заборгованості ухвалив суд за позовом банку. Щоб оскаржити його, жінка звернулася до Деражнянського бюро правової допомоги (Хмельницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги). Інтереси клієнтки в суді доручили представляти Ользі Голдзіцькій — адвокатці, яка співпрацює з системою БПД.

Адвокатка склала апеляційну скаргу до суду. У скарзі, зокрема, вказала на низку причин, через які рішення необхідно скасувати.

«Насамперед я зазначила, що банк не надав суду документів, які б підтверджували укладення між спадкодавцем та банком кредитного договору. А з наявних паперів неможливо встановити, що між сторонами було погоджено ціну та строк дії договору, розмір відсотків. Усе це є істотними умовами кредитного договору», — наголосила Ольга Голдзіцька.

До того ж надана банком виписка не підтверджує, що операції за картковими рахунками, відображеними у ній, стосуються анкети-заяви від 19.11.2013 року, яка є предметом спору. В  анкеті немає інформації про будь-який картковий рахунок, вона не містить відомостей про розмір процентної ставки за використання наданих кредитних коштів, а також не визначає умови щодо встановлення відповідальності у вигляді неустойки (пені, штрафів) за порушення зобов`язання та їх розміру.

Взявши до уваги наведені адвокаткою аргументи, колегія суддів дійшла висновку, що рішення суду в частині задоволених позовних вимог підлягає скасуванню, натомість необхідно ухвалити нове рішення — про відмову в позові в цій частині з підстав невідповідності висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи та неправильного застосування норм матеріального права.

Тож апеляційну скаргу Надії задовольнили.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 673/498/22