назад

На підставі постанови слідчого СВ Кіцманського відділу поліції ГУ НПУ в Чернівецькій області від 17 серпня 2016 б/н Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області надано адвокату Бугай Василю Дмитровичу доручення від 17 серпня 2016 року № 462 для здійснення захисту особи за призначенням у кримінальному провадженні № 12016260110000498 від 07 серпня 2016 року.

З поданих адвокатом матеріалів встановлено, що його підзахисний обвинувачувався у вчиненні кримінального правопорушення, що підпадає під ознаки складу злочину передбаченого частиною 3 статті 153 Кримінального кодексу України (КК України), тобто задоволення статевої пристрасті неприроднім способом, вчинене щодо малолітнього.

Пред’явлене обвинувачення грунтувалося на тому, що 03 серпня 2016 року обвинувачений В. будучи в стані алкогольного сп’яніння скористався безпорадним станом малолітнього К. та вчинив відносно нього розпусні дії сексуального характеру, а згодом, шляхом словесного переконання, примусив останнього до задоволення своєї статевої пристрасті неприроднім способом.

Згідно положень КК України, інкримінований підзахисному адвоката злочин відноситься до групи злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи. За кваліфікуючими ознаками це особливо тяжкий злочин, за вчинення якого винна особа притягується до кримінальної відповідальності у виді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років. Втім, зважаючи на правову позицію адвоката по справі, наявність пом’якшуючих обставин, зокрема позитивної характеристики обвинуваченого за місцем його проживання, похилий вік, стан здоров’я, Садгірський районний суд міста Чернівці 19 грудня 2016 року ухвалив вирок, яким визнав обвинуваченого В. винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 153 КК України та призначив йому покарання із застосуванням положень статті 69 КК України у виді 5 років позбавлення волі, тобто нижче найнижчої межі, передбаченої санкцією інкримінованої статті.