назад

На підставі ухвали Вижницького районного суду Чернівецької області від 16 червня 2016 року № 713/620/16-к Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області надано адвокату Кириляку Володимиру Юрійовичу доручення від 08 серпня 2016 року № 455 для надання безоплатної вторинної правової допомоги особі у кримінальному провадженні № 12016260060000069.

Підзахисний адвоката, громадянин Р., обвинувачувався за ст. 15 ч. 3. ст. 185 ч.3 Кримінального кодексу України (КК України), тобто незакінчений замах на таємне викрадення чужого майна (крадіжка), за кваліфікуючими ознаками — вчинена повторно, з проникненням в інше приміщення, ч. 3 ст. 185 КК України, а саме – таємне викрадення чужого майна (крадіжка), за кваліфікуючими ознаками — вчинена повторно, з проникненням в інше приміщення.

З обставин справи було встановлено, що 31 січня 2016 року громадянин Р., перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, проник в середину приміщення магазину, що в с. Лукавці Вижницького району Чернівецької області, з прилавку якого викрав товарно-матеріальні цінності, а саме: сигарети різних марок та сірники. Проте, довести свій злочинний умисел громадянину Р. не вдалося, постільки на місці вчинення злочину він був викритий своїм односельчанином, а тому з місця скоєного втік, прихопивши із собою частину викраденого майна, загальна вартість якого склала 343, 13 грн.

В послідуючому, 11 лютого 2016 року, громадянин Р., перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, шляхом зриву навісного замка вхідних дверей, проник до приміщення магазину, що в с. Мигово Вижницького району Чернівецької області, звідки таємно викрав грошові кошти у сумі 500 грн.

Згідно норми статті 12 КК України вчинене обвинуваченим кримінальне правопорушення відноситься до тяжких злочинів, за яке винна особа притягається до кримінальної відповідальності у виді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років.

Однак, з врахуванням правової позиції захисника по справі, наявності пом’якшуючих обставин вчиненого, зокрема щирого каяття у вчиненні злочину, що полягало у відвертому осуді обвинуваченим своєї протиправної поведінки та готовності нести відповідальність за вчинене, інших обставин справи, 16 лютого 2017 року Вижницький районний суд Чернівецької області ухвалив вирок, яким призначив обвинуваченому Р. покарання за ст. 15 ч.3 ст. 185 ч. 3 КК України в межах мінімальної санкції інкримінованої статті, тобто 3 роки позбавлення волі, а за ч. 3 ст. 185 КК України виправдав обвинуваченого у зв’язку із недоведеністю вчинення злочину.