назад

На підставі ухвали Вижницького районного суду Чернівецької області від 13 вересня 2016 року № 713/1069/16-к Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області надано адвокату Ковалюку Михайлу Григоровичу доручення від 04 жовтня 2016 року № 560 для надання безоплатної вторинної правової допомоги особі у кримінальному провадженні № 120162600000000219 від 22 квітня 2016 року.

З матеріалів справи встановлено, підзахисний адвоката, громадянин С., обвинувачувався у вчинені кримінального правопорушення, що підпадає під ознаки складу злочину, передбаченого частиною 2 статті 289 Кримінального кодексу України, тобто незаконне заволодіння транспортним засобом, за кваліфікуючими ознаками — здійснено повторно та за попередньою змовою.

Пред’явлене підзахисному адвоката Ковалюка М.Г. обвинувачення ґрунтувалося на тому, що 22 квітня 2016 року близько 11:00 год. громадянин С., діючи повторно, вступив у попередню змову з громадянином В. з метою заволодіння автомобільним транспортом марки “Ваз 2107”. Згодом, реалізуючи свій злочинний намір, громадянин С. проник до салону, де зірвав пластиковий корпус замка запалення та шляхом з’єднання дротів (контактів) запустив двигун автомобіля. Після чого, сів за кермо та разом із громадянином В., який сидів поруч, на пасажирському сидінні, втекли з місяця вчинення злочину, завдавши потерпілому матеріальної шкоди на суму 35 000 грн. Далі, близько 05:00 год., громадин С., він же обвинувачений, та громадянин В. приїхали на викраденому автомобілі до одного із господарств, що в м. Вашківці Вижницького району Чернівецької області, власнику якого і продали транспортний засіб, за що отримали винагороду у сумі 2,5 тис. гривень. Виручені за продаж викраденого автомобіля кошти вони розділили між собою в рівних частинах та розпорядились ними на власний розсуд.

Вчинений обвинуваченим С. злочин відноситься до групи злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту. Згідно ст. 12 КК України, це тяжкий злочин, за вчинення якого санкція інкримінованої статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з конфіскацією майна або без такої.

Втім, завдяки зусиллям адвоката Ковалюка М.Г., обраній лінії захисту та правової позиції по справі, з урахуванням пом’якшуючих обставин, зокрема повного визнання вини, щирого каяття у вчиненому, активного сприяння у розкритті злочину та встановлення об’єктивної істини у справі, дачі правдивих та послідовних показань, 24 лютого 2017 року Вижницький районний суд Чернівецької області ухвалив вирок, який засудив обвинуваченого С. до покарання в межах мінімальної санкції інкримінованої статті, а саме: 5 років та 2 місяців позбавлення волі без конфіскації майна.