назад

8 серпня 2014 року близько 15-ої години громадянин К відпочивав на стихійному пляжі на березі річки Хорол, розташованому на території ПРАТ «Миргородкурорт»,  де своїй знайомій висловлював власні політичні переконання стосовно подій, які мають місце на сході України. В дану розмову втрутилась громадянка Н, яка відпочивала поряд та висловила свою позицію з цього приводу. Її слова обвинувачений К прийняв як особисту образу та приниження Української державності. Діючи на грунті особистих неприязних відносин, що виникли раптово, обвинувачений К підійшов до потерпілої Н та наніс їй удар кулаком в область правого ока, заподіявши їй тілесні ушкодження у вигляді закритої черепно-мозкової травми голови, струсу головного мозку, синця, що розташований навколо правого ока, які відповідно до висновку СМЕ по ступеню тяжкості відносяться до легких тілесних ушкоджень, що спричини короткочасний розлад здоров’я. В цей час громадянка Г з метою припинити хуліганські дії обвинуваченого К, схватила його за руку, але останній, продовжуючи свою злочинну діяльність діючи умисно, тобто усвідомлюючи протиправність свого діяння, бажаючи настання суспільно-небезпечних наслідків, незважаючи на те що своїми діями перешкоджає оточуючим відпочивати, наніс громадянці Г удари ногою в область живота, стегна та кулаком по обличчю. Потім, продовжував розмахувати руками, громадянка Г уникала ударів. Після того, обвинувачений К, почувши про приїзд працівників правоохоронних органів почав збирати речі та тікати з місця злочину. Намагаючись його затримати, громадянка Г схватилась руками за багажник велосипеда, на якому К хотів втекти. Але обвинувачений К діставши з велосипеда металевий прут, який є частиною риболовної снасті, штиковими рухами почав махати ним в життєво-важливі органи потерпілих Н та Г. Після чого, не зумівши нанести таким чином тілесні ушкодження наніс удари металевим прутом навзмах по спині потерпілої Г, внаслідок чого остання отримала тілесні ушкодження: у вигляді синців, що розташовані на рівні 10-го ребра; на спині справа по навколо хребтовій лінії на рівні 11-го ребра; на задній поверхні лівого плеча; на зовнішній поверхні лівого стегна, в лівій третині; на передній поверхні правого плеча, у верхній третині; садна, що розташована на правому передпліччі; крововилив на слизовій нижньої губи. Згідно висновку СМЕ тілесні пошкодження відносяться до легких. Після цього обвинувачений К з місця вчинення кримінального правопорушення зник.

Своїми умисними та протиправними діями, що виразилися в хуліганстві, тобто в грубому порушенні громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю, обвинувачений К скоїв кримінальне правопорушення передбачене ч.1 ст. 296 КК України – обмеження волі на строк до 5 років.

Доручення №016-0007482 від 20.11.2014. КП №12014170260000760 від 08.08.2014.

Призначений адвокат – Михайлик Микола Семенович. Заявляв усні клопотання в суді.

19.12.2014 року Миргородський міськрайонний суд прийшов до переконання, що дії обвинуваченого К не вірно кваліфіковані органом досудового слідства по ст. 296 ч. 1 КК України, як хуліганство та підлягає перекваліфікації на ст.ст. 125 ч.2; 125 ч1. КК України та засудив погоджуючись з позицією захисту:

– по ст. 125 ч. 2 КК України до штрафу на користь держави в сумі 1020 грн;

– по ст. 125 ч.1 КК України у виді штрафу на користь держави у сумі 850 грн.

В порядку ст.70 КК України за сукупністю злочинів обвинуваченому К остаточно призначено покарання, шляхом часткового складання призначених покарань у виді штрафу на користь держави у сумі 1360 грн. Стягнути з обвинуваченого К на користь громадянки Н 10000 грн, а на користь громадянки Н 7200 грн., в рахунок відшкодування моральна «немайнова» шкода заподіяна злочином.