назад

Доручення №016-0001904 від 25.06.2015року

Адвокат Кириченко Анастасія Олександрівна

Кримінальне провадження № 12015170260000708

Вирок Миргородського міськрайонного суду Полтавської області від 21 вересня 2015 року;

Дії особи у відповідності до обвинувального акту, органами досудового розслідування було кваліфіковано: – за ч.3 ст. 187 КК України (позбавлення волі на строк від 7-ми до 12-ти років з конфіскацією майна).

У відповідності до вироку Миргородського міськрайонного суду Полтавської області від 21 вересня 2015року  Г. на досудовому слідстві обвинувачувався в тому, що 24 червня 2015 року близько 14 години обвинувачений прийшов в приміщення магазину «Домашній», що розташований в м. М. з метою придбання товарів.

Під час перебування в магазині, побачивши, що в приміщенні,  крім нього та продавця нікого немає, Г., діючи під раптово виниклим умислом на заволодіння чужим майном, здійснив напад на продавця -потерпілу, яка повернулася до нього спиною дістаючи на його прохання товар. Поваливши потерпілу на підлогу, Г. наніс їй один удар кулаком руки в обличчя, а потім став затуляти правою рукою їй рот, щоб вона не змогла нікого покликати на допомогу, при цьому в лівій руці він тримав ніж, який підставив до шиї потерпілої, та погрожуючи їй фізичною розправою вимагав у неї гроші.

У відповідності до вірно обраної правової позиції захисника, Г. свою вину в інкримінованому йому діянні обвинувачений визнав частково. Пояснив, що 24 червня 2015 року близько 14 години він себе погано почував, сильно боліла голова, зайшов в магазин «Домашній», що розташований в м. Миргороді по вул. Миру, 2-а, з метою придбання пива та чіпсів. В приміщенні магазину головний біль посилився. Своїх дій пояснити не може, але у нього виникло бажання напасти на продавця, використавши кухонний ніж, який він часто носить з собою для самозахисту. Обставин нападу не пам’ятає, причини своїх дій пояснити не може. В подальшому працівники міліції йому повідомили, що він напав на продавця та погрожуючи їй ножем хотів забрати гроші з каси. У вчиненому щиро розкаюється.

Під час розгляду кримінального провадження в суді адвокат Кириченко А.О. заявила усне клопотання про перекваліфікацію дій обвинуваченого з частини 3 ст. 187 КК України на ч. 1 ст. 187 КК України, обґрунтувавши його правовою позицією Верховного Суду України, яка викладена у Постанові від 15 листопада 2012 року, за результатами розгляду в порядку виключного провадження справи за обвинуваченням особи у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 187 КК України, ключовим у вирішенні питання про наявність чи відсутність ознаки проникнення при вчиненні розбою є встановлення того, з якою метою особа ввійшла (потрапила) у приміщення. Якщо суб’єкт злочину поставив собі за мету заволодіти майном певного виду (якості, значення тощо), місцезнаходження якого зумовлює вибір конкретного способу посягання, реалізація якого передбачає входження чи потрапляння в приміщення, не зважаючи на режим доступу до місця, де знаходиться майно (вільний/заборонений), то фізичне опинення в такому приміщенні з означеною ціллю має бути кваліфіковане як незаконне проникнення в приміщення.

Таким чином Миргородський міськрайонний суд Полтавської області засудив громадянина Г, визнати винним і призначити йому покарання по ст. 187 ч. 1 КК України у виді 3-ох років 6-ти місяців позбавлення волі.