назад

Адвокат: Пасюк Василь Володимирович

До Кременчуцького місцевого центру з надання  безоплатної вторинної правової допомоги звернулася пані Ольга (ім’я змінено), яка відбувала покарання у місцях позбавлення  волі. Жінка потребувала допомоги у представленні її інтересів в суді у справі  про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей за позовом органу опіку і піклування райдержадміністрації.

Кременчуцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги призначив пані Ользі адвоката за рахунок державних коштів –  Василя Пасюка.

Отримавши доручення, адвокат ретельно вивчив матеріали цивільної справи та подав заперечення на зазначений вище позов відносно  його клієнтки, вказавши, що вона була звільнена від відбування покарання, призначеного вироком суду, у зв’язку з його повним відбуттям та була звільнена безпосередньо в залі суду. Тобто, відпали обставини, які були підставою для видачі розпорядження голови Кременчуцької райдержадміністрації про влаштування  дітей у прийомну сім’ю. Позовна заява є необгрунтованою та безпідставною, порушує ст. 3 Конвенції Організації Об’єднаних націй про права дитини 1989 року та принцип Декларації про права дитини від 20.11.1959 року.

Мати дітей стала на шлях виправлення, хвилюється за долю свої дітей, які деякий час були без материнської опіки.

За результатами розгляду цивільної справи, Кременчуцьким  районним судом було в повному обсязі відмовлено в задоволені позову. Завдяки  професіоналізму адвоката системи безоплатної правової допомоги було відновлене порушене право жінки у поверненні до неї неповнолітніх дітей та можливості брати участь у їх вихованні.