назад

Адвокат: Глазков Сергій Миколайович

На початку 2016 року до Першого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась громадянка Т. з заявою про призначення їй адвоката, оскільки їй та її доньці нотаріусом було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на частину будинку, так як спадкодавець за життя не оформив належним чином право власності на будинок і відсутні правовстановлюючі документи.

Місцевим центром заяву гр. Т було задоволено та призначено адвоката Глазкова Сергія Миколайовича. Адвокат допоміг своїй клієнтці зібрати необхідні документи, підготував позовну заяву в інтересах гр. Т та її неповнолітньої доньки. Адвокат також здійснив представництво інтересів клієнтки, де довів правову позицію Позивачки та її доньки щодо права останніх на спадкове майно.

Правова позиція адвоката: Згідно зі статтею 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

Умовою для переходу в порядку спадкування права власності на об’єкти нерухомості, в тому числі житловий будинок, інші споруди, земельну ділянку є набуття спадкодавцем зазначеного права у встановленому законодавством України порядку.

Відповідно до роз’яснень Міністерства юстиції України № 19-32/319 від 21.02.2005 року, у разі смерті власника нерухомого майна, первинна реєстрація права власності на яке не була проведена і право встановлювальний документ відсутній, питання належності цього майна попередньому власнику та наступного його власника (спадкоємця) підлягає вирішенню у судовому порядку.

Власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оскаржується або не визнається іншою особою (ст. 392 ЦК України).

У відповідності до ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Згідно ст.1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Згідно положень ст.1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Відповідно до норм ч. 5 ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини та згідно із ч. 3 ст. 1296 ЦК відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

Тож, внаслідок професійної підготовки та вірно обраної правової позиції, адвокат домігся позитивного результату у справі.

Вже в червні цього року Решетилівським районним судом Полтавської області було ухвалено рішення про задоволення позовних вимог гр. Т та її неповнолітньої доньки та визнано за ними право власності на належну їм частину будинку.