назад

Успішна справа адвоката Миколи Прадищука

31.12.2014 адвокату Миколі Прадищуку (е-mail: bagnuk1@i.ua) видано доручення за № 000-0001071 для здійснення захисту особи за призначенням у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 12014030110000905 від 31.12.2014 за ч. 2 ст. 307 КК України. (Максимальна міра покарання за скоєні діяння, згідно норм Кримінального кодексу України – позбавлення волі на строк 10 (десять) років з конфіскацією майна).

Кримінальне провадження стосовно Клієнта перебувало у провадженні Ковельського міськрайонного суду Волинської області. Органом досудового розслідування Клієнт обвинувачувався в тому, що на початку жовтня 2014 року в місцевому парку він знайшов (чим незаконно придбав) особливо небезпечний наркотичний засіб канабіс, який переніс в палату районної лікарні за місцем свого лікування, де незаконно його зберігав з метою збуту. В подальшому, в жовтні 2014 року Клієнт після 16.00 год., діючи з корисливих мотивів та керуючись метою збагачення, знаходячись на території лікарні продав за 50 гривень гр. Х, який залучався працівниками міліції до проведення оперативної закупки, частину вказаного наркотичного засобу масою 0,76 грама. Він же в кінці жовтня 2014 року незаконно перевіз вказаний наркотичний засіб до місця свого проживання в с. А Ковельського району, де незаконно зберігав з метою збуту. В подальшому, наприкінці листопада та в кінці грудня 2014 року Клієнт ще збув 2,11 грама та 3,23 грама наркотичного засобу за 300 грн. згаданому вище гр. Х., після чого був затриманий працівниками міліції та підданий особистому обшуку.

В ході судового розгляду даного кримінального провадження адвокат Микола Прадищук, обравши правильну правову позицію і тактику захисту, узгоджену з Клієнтом, доводив наявність обставин, які істотним чином зменшують ступінь суспільної небезпеки як самої особи обвинуваченого, так і вчиненого ним діяння, що містить ознаки тяжкого злочину.

Так, в обґрунтування цієї позиції, адвокат Микола Прадищук звернув увагу суду на ту обставину, що, як вбачається із вільних показань Клієнта, останній у інкримінованому йому злочині свою вину визнав повністю, щиро розкаявся, а також запевнив, що скоїв його, перебуваючи в тяжкому матеріальному становищі.

Крім цього, адвокат Микола Прадищук звернув увагу суду на те, що у справі наявний ряд інших пом’якшуючих обставин, а саме: притягнення до відповідальності вперше, незадовільний стан здоров’я Клієнта (тривалий час хворіє, інвалід 2-ї групи, потребує оперативного лікування), молодий вік, позитивна характеристика по місцю проживання. В цьому ж контексті адвокатом Миколою Прадищуком в судовому засіданні було вказано на такі обставини, як незначна кількість збутого Клієнтом наркотичного засобу, відсутність настання будь-яких негативних наслідків від скоєного, вчинення кримінального правопорушення під контролем правоохоронних органів, відсутність обтяжуючих обставин.

У промові в судових дебатах адвокат Микола Прадищук акцентував увагу на тому, що зазначені вище обставини у своїй сукупності істотним чином зменшують ступінь суспільної небезпеки, як самого Клієнта, так і вчиненого ним діяння.

Із зазначеними доводами адвоката Миколи Прадищука Ковельський міськрайонний суд Волинської області погодився та призначив Клієнту покарання із застосуванням ст. 69 КК України у виді 5 (п’яти) років позбавлення волі без конфіскації майна (тобто нижче від найнижчої межі), звільнивши від відбування призначеного покарання з випробуванням з іспитовим строком на 3 роки відповідно до ст.75 КК України.