назад

Успішна справа працівників Первомайського бюро правової допомоги

Суть справи

Задоволення позовних вимог

Опис фабули, хід справи та результат

 

Заступник начальника Первомайського бюро правової допомоги Оксана Чепрага на підставі Наказу про надання БВПД від 14.05.2019 №130 представляла інтереси внутрішньопереміщеної особи.

Громадянка звернулась до Первомайського бюро правової допомоги для складення процесуальних документів щодо встановлення факту смерті на території України її чоловіка.

Оскільки смерть громадянина України трапилась до перетину блокпосту, свідоцтво про смерть не було оформлене належним чином, що стало наслідком судових спорів.

О. Чепрага детально вивчила матеріали справи, рекомендувала заявниці додатково зібрати необхідні документи з метою доказування факту смерті на території України, а саме: висновок лікарів, накладні про оплату ритуальних послуг та відмову у державній реєстрації смерті. Та після отримання зібраних заявницею документів, вибудувала правову позицію та склала вмотивовану заяву, посилаючись на п. 1 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 року № 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», в якому вказано, що суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення.
На підставі поданих доказів та наведених аргументів суд позовні вимоги задовольнив в повному обсязі.