назад

Успішні справи співробітників відділу представництва та Бюро ПД

1) Головний спеціаліст відділу представництва Першого миколаївського місцевого центру з надання БВПД Анастасія Заболотькова на підставі наказу від 04.10.2018 № 367, представляла інтереси громадянки Ю., яка звернулась за допомогою у встановленні факту смерті її батька на окупованій території.

Після ознайомлення з матеріалами справи встановлено, що батько заявниці проживав та помер у м. Горлівка Донецької області, нині окупована територія, де їй було видано свідоцтво так званої «ДНР» про його смерть. Заявниця звернулася до органів РАЦСу Корабельного району із заявою про видачу свідоцтва про смерть українського зразка, проте отримала відмову, у зв’язку з тим, що Україна не визнає документів, які видані так званими «державними органами» на окупованій території. Таким чином, без свідоцтва про смерть батька, вона не може звернутися до органів державної влади для отримання допомоги, а також не може вступити у спадщину.

Анастасія Заболотькова в інтересах громадянки Ю. подала заяву до Корабельного районного суду м. Миколаєва про встановлення факту смерті. До заяви також були додані докази, які підтверджували неможливість отримати спадщину після смерті її батька.

Заслухавши доводи учасників судового засідання, 29.10.2018 Корабельний районний суд м. Миколаєва задовольнив заяву у повному обсязі, встановивши юридичний факт смерть батька заявниці.

За суб’єктом права на надання БВПД, громадянка Ю. відноситься до осіб, які перебувають під юрисдикцією України, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення.

 

2) До Первомайського бюро правової допомоги Миколаївської області за правовою консультацією звернувся учасник бойових дій громадянин С., який звернувся до Головного управління Держгеокадастру у Миколаївськійобласті з заявою про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 2,0 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення, розташованої в межах території Мигіївської сільської ради Первомайського району Миколаївської області, однак, отримав відмову.

 

Наказом Вознесенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги від 22.01.2018 № 5 уповноважено працівника Первомайського Бюро правової допомоги – Порхуна В.М., який надавав БВПД громадянину С.

Вивчивши проблему в межах довіреності, було складено позовну заяву про визнання протиправною відмову Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області. Крім того, у позовній заяві йшла мова про зобов’язання Держгеокадастру у Миколаївській області розглянути клопотання про безоплатну приватизацію земельної ділянки.

Дана позовна заява разом з клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження була подана до Миколаївського окружного адміністративного суду і за результатами її розгляду, 08.10.2018 було ухвалено рішення про задоволення позовних вимог громадянина С. в повному обсязі.

На разі С. подано повторно клопотання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 2 га у власність для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель державної власності сільськогосподарського призначення, розташованої в межах території Мигіївської сільської ради Первомайського району Миколаївської області.

3) До Братського бюро правової допомоги Миколаївської області надійшло звернення громадянки Б, інваліда дитинства 2 групи, про надання їй допомоги у складанні заяви про перегляд заочного рішення суду про стягнення заборгованості.

Наказом Вознесенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги від 13.07.2018 № 423 уповноважено працівника Братського бюро правової допомоги – Чорновалюка В.О., на надання БВПД громадянці Б.

Розглянувши матеріали справи, Чорновалюком В.О. було підготовлено заяву про перегляд заочного рішення суду та клопотання про поновлення строків для подання такої заяви з відповідними обґрунтуваннями.

06.08.2018 Братським районним судом Миколаївської області ухвалено рішення, яким поновлено строк на подання заяви про перегляд заочного рішення та задоволено останню, а заочне рішення суду від 08 листопада 2017 року за позовною заявою Публічного акціонерного товариства комерційний банк «Приват Банк» про стягнення заборгованості – скасовано, виконавчі листи відкликано, справу призначено до розгляду за правилами спрощеного провадження.