назад

Успішний захист: призначення мінімального розміру покарання та на підставі ст.75 КК України

Успішний захист: призначення мінімального розміру покарання та на підставі ст.75 КК України звільнення від відбування призначеного покарання

Адвокат Цвіркун Олександр Сергійович.
Доручення № 023-0000162 від 09.02.2016.
Провадження № 120152502300002161

Кваліфікація діяння: ч.1 ст.185 КК України (санкція статті передбачає максимальну міру покарання у вигляді позбавлення волі до 3 років), ч.2 ст.289 КК України (санкція статті передбачає максимальну міру покарання у вигляді позбавлення волі до 8 років з конфіскацією майна або без такої).

На стадії досудового слідства громадянин Ш.Д.О. обвинувачувався в тому, що він за попередньою змовою з М.І.В. з метою заволодіння чужим майном, проникли до незамкненого приміщення сараю, звідки умисно, із корисливих мотивів, незаконно заволоділи мопедом, чим спричинили потерпілій власниці цього майна матеріальної шкоди.
Крім того, Ш.Д.О. перебуваючи на території того ж будинковолодіння, після заволодіння мопедом, за раптово виниклим умислом, таємно з корисливих мотивів викрав магнітолу, заподіявши потерпілій власниці цього майна матеріальної шкоди.
Дії обвинуваченого органом досудового слідства кваліфіковані як незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене за попередньою змовою групою осіб, з проникненням у приміщення. Інший епізод кваліфікований, як таємне викрадення чужого майна.
Судовий розгляд справи здійснювався Смілянським міськрайонним судом Черкаської області. Захисник Олександр Цвіркун, який діяв за дорученням Регіонального центру з надання БВПД у Черкаській області, ретельно проаналізувавши матеріали справи, під час розгляду справи, завдяки своєму професійному досвіду переконав суд суворо не карати підзахисного, попередньо пояснивши суду, що Ш.Д.О. є неповнолітнім, за місцем проживання характеризується позитивно, щиро каявся, сприяв розкриттю злочинів.
Суд всебічно дослідивши матеріали справи, взявши до уваги доводи адвоката та завдяки його виваженій правовій позиції призначив Ш.Д.О.покарання:
– за ч.1 ст. 185 КК України у виді 2 років позбавлення волі;
– за ч.2 ст. 289 КК України у виді 5 років позбавлення волі (мінімальний розмір покарання);
На підставі ст.104 КК України звільнив Ш.Д.О. від відбування покарання з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк, терміном 1 рік.