назад

Успішний захист: звільнення від відбування призначеного покарання на підставі ст.75 КК України

Успішний захист: призначення мінімального розміру покарання та на підставі ст.75 КК України звільнення від відбування призначеного покарання

Адвокат Меньших Марина Олексіївна
Доручення № 023-00001249 від 10.09.2015
Провадження № 12015250150000901

Кваліфікація діяння: ч.3 ст.297 КК України (санкція статті передбачає максимальну міру покарання у вигляді позбавлення волі до 7 років).

На стадії досудового слідства громадянин Т. обвинувачувався в тому, що він за попередньою змовою з П. перебуваючи на кладовищі в с. Синьоківка, Золотоніського району Черкаської області, нехтуючи громадською моральністю у сфері шанобливого ставлення до померлих та місць їх поховання, з метою викрадення предметів, що знаходяться у вказаних місцях, на місці поховання з корисливих мотивів, незаконно викрали металеву огорожу, після чого з місця вчинення злочину з викраденим зникли та були затриманні працівниками міліції.
Дії обвинуваченого органом досудового слідства кваліфіковані як наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого вчиненні повторно або за попередньою змовою групою осіб, або з корисливих чи хуліганських мотивів , або щодо пам’ятника, спорудженого в пам’ять тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світовою війни, жертв нацистських переслідувань, а також воїнів-інтернаціоналістів та миротворців, або поєднанні із застосуванням насильства чи погрозою його застосування.
Судовий розгляд справи здійснювався Золотоніським міськрайонним судом Черкаської області. Захисник Марина Меньших, яка діяла за дорученням Регіонального центру з надання БВПД у Черкаській області, ретельно проаналізувавши матеріали справи, під час розгляду справи, завдяки своєму професійному досвіду переконала суд суворо не карати підзахисного, попередньо пояснивши суду, що Т. є неповнолітнім, щиро каявся, сприяв розкриттю злочину та раніше не судимий.
Суд всебічно дослідивши матеріали справи, взявши до уваги доводи адвоката та завдяки її виваженій правовій позиції призначив Т. покарання у вигляді 3 років позбавлення волі.
На підставі ст.75 КК України звільнив Т. від відбування покарання з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк, терміном 2 роки.