назад

В Іванівському бюро правової допомоги клієнту допомогли захистити свої права як орендодавця

До Іванівського бюро правової допомоги звернувся клієнт, гр. Х, який вже раніше отримав юридичну допомогу від фахівців бюро. В 2017 році начальник відділу Вадим Почтар допоміг йому у справі щодо зняття арешту з майна, що йому належить.

Тепер клієнт розповів, що у 2015 році між ним та громадянином К. письмово укладено договір найму житла строком на один рік, в якому клієнт бюро як орендодавець передав громадянину К. (орендарю) в тимчасове користування свій власний житловий будинок.

В договорі було зазначено, що орендар повинен сплачувати орендну плату кожного місяця по 500 грн. та оплачувати комунальні послуги.

Натомість, останній без попередження виїхав з будинку, не заплатив орендну плату за три місяці та не відшкодував вартість комунальних послуг.

Начальник Іванівського бюро правової допомоги Вадим Почтар пояснив, що згідно зі статтею 629 Цивільного кодексу України договір є обов’язковим для виконання сторонами.

Стаття 530 Цивільного кодексу України встановлює, що якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін), а згідно з частиною 4 статті 631 закінчення строку договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії договору.

Після дослідження матеріалів справи Вадим Почтар склав і подав до Іванівського районного суду Одеської області позовну заяву про стягнення боргу за договором найму житла, в якій просив суд стягнути борг на суму 4000 грн. на користь нашого клієнта.

В ході розгляду справи відбулося 4 судових засідання, 05 квітня 2018 року Іванівський районний суд виніс рішення, яким задовольнив позивні вимоги, в частині стягнення заборгованості за договором найму житла на користь клієнта у сумі 2495 гривень.