назад

Ветерану війни допомогли відстояти право на додаткову грошову винагороду

Микола був мобілізований в березні 2022 року та направлений для проходження служби в одній з військових частин Державної прикордонної служби України. Протягом квітня-червня чоловік був у відрядженні, під час якого брав безпосередню участь у бойових діях на території Чернігівської та Сумської областей.

«За цей період мені мали б виплатити додаткову грошову винагорода в розмірі до 100 тисяч гривень. Однак командування моєї військової частини здійснило виплати за вищевказаний період лише у розмірі 30 тисяч гривень», — розповідає Микола.

По допомогу у відновлені своїх прав чоловік звернувся до юристів системи безоплатної правової допомоги Одещини. Оскільки Микола є учасником бойових дій, він має право на безоплатну вторинну правову допомогу. Тож представництво інтересів чоловіка доручили адвокатку, яка співпрацює з системою БПД, Олену Кулікову.

Вивчивши обставини справи адвокатка зібрала необхідні докази, підготувала та направила до суду позовну заяву, в якій просила визнати протиправними бездіяльність військової частини та зобов’язати здійснити нарахування та виплату додаткової грошової винагороди Миколі.

У відзиві на позовну заяву представники військової частини заперечували проти задоволення позовної заяви та аргументували це тим, що військова частина, до якої був відряджений чоловік, не надавала їм щомісячну інформацію про безпосередню участь військовослужбовця у бойових діях у формі, що була затверджена Державною прикордонною службою України.

«Жодна зі сторін не заперечує безпосередню участь Миколи у бойових діях, зокрема на підтвердження цього він має довідку видану військовою частиною, до якої він був відряджений. Невиконання військовими частинами формальних процедур не може бути причиною позбавлення права військовослужбовця на додаткову грошову винагороду», — зазначає адвокатка.

Суд задовольнив позов та ухвалив рішення, яким визнав протиправною бездіяльність військової частини та зобов’язати здійснити нарахування та виплату додаткової грошової винагороди

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: №120/1664/23