назад

Відмова у задоволенні клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді взяття під варту

24.02.2015 в порядку ст. 208 КПК України було затримано клієнта адвоката Арсена Протоповича за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України, за яке передбачено максимальне покарання у вигляді позбавлення волі строком до 5 років.

Адвокату Центром було видано доручення № 017-0000144 від 24.02.2015 у кримінальному провадженні №12015180010001274.

Слідчий СВ Рівненського МВ УМВС України в Рівненській області звернувся із клопотанням про застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, обґрунтовуючи наявністю обґрунтованої підозри у вчинення тяжкого кримінального правопорушення та ризиків переховуватися від слідства та суду, вчиняти інші кримінальні правопорушення, незаконно впливати на потерпілого.

Сторона захисту заперечила проти клопотання слідчого та вимагала відмовити у його задоволенні, так як суду не надано жодного доказу щодо наявності ризиків, які зазначені в клопотанні, і вважає недоведеним те, що підозрюваний може вдатися до спроб будь-яким чином перешкодити досудовому розслідуванню. Адвокат на підставі даних про особу, зокрема зібраних документів про його стан здоров’я, з яких вбачалося, що клієнт потребує стороннього догляду, який неможливо забезпечити в умовах СІЗО, просив суд застосувати запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

З огляду на те, що прокурором не було надано суду достатніх доказів на підтвердження обставин, викладених у клопотанні, та з урахуванням даних про особу підозрюваного, які були надані захисником, ухвалою слідчого судді Рівненського міського суду від 27.02.2015 прокурору було відмовлено у задоволені клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою судом та застосовано до підозрюваного більш м’який запобіжний захід – домашній арешт із застосуванням електронного засобу контролю.