назад

Відмова у задоволенні клопотання слідчого про застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою

Доручення № 745 від 11.07.2015 р.

кримінальне провадження № 12015210060000278 від 11.07.2015 р. 

Адвокат Сверлик Ольга Василівна.

Слідчий СВ Бучацького РВ УМВС України у Тернопільській області звернувся до Бучацького районного суду з клопотанням про застосування до підозрюваного Р. запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Клопотання мотивоване тим, що Р. підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого  ч. 1 ст. 396 КК Українич. 2 ст. 289  КК України (тяжкий злочин, за який передбачено максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до восьми років з конфіскацією майна або без такої).

В судовому засіданні захисник Сверлик О.В. заперечила проти задоволення клопотання слідчого, вказала, що стороною обвинувачення не доведено ризики, передбачені ст. 177 КПК України, оскільки підозрюваний Р. не має наміру переховуватись від органів досудового розслідування чи суду, ніяким  чином не зможе перешкоджати їм у встановленні істини по справі. З врахуванням наведеного, а також характеризуючих даних підозрюваного Р., просила суд застосувати до нього запобіжний захід не пов’язаний з триманням під вартою, а саме домашній арешт.

Ухвалою слідчого судді Бучацького районного суду від 13 липня 2015 року у задоволенні клопотання слідчого про застосування до підозрюваного Р. запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відмовлено.

До підозрюваного застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту  із використанням електронних засобів контролю.

Вказана ухвала слідчого судді в апеляційному порядку стороною обвинувачення не оскаржувалась.