назад

Відмовилася платити за будинок понад домовлену суму — виселити з оселі клієнтку системи БПД заборонив суд

У 2013 році Лариса вирішила придбати будинок. Підшукала дім, який їй сподобався, домовилася з продавцем. Валерій продавав житло, успадковане після смерті батьків, і на той час ще не встиг оформити правовстановлюючі документи. Через це підписання договору купівлі-продажу відклали. Однак узгодили вартість будинку — 225 тис. гривень. У присутності двох свідків Лариса сплатила 22,5 тис. гривень авансу. Власник передав жінці ключі від оселі, і та, зробивши ремонт, заселилася.

Документи на будинок Валерій отримав у 2015 році. Лариса доплатила решту від вартості житла й сподівалася, що вже незабаром стане його повноправною власницею. Однак підписувати договір Валерій відмовився. Натомість зажадав ще 3 тис. доларів США, оскільки, за його словами, курс долара значно зріс. А в разі несплати, письмово попередив власник, він звертатиметься до суду з вимогою виселити Ларису.

Жінку нові умови не влаштовували. Вона кілька років прожила в будинку, за цей час зробила ремонт, провела газ і воду, збудувала паркан, прибрала подвір’я, а також справно сплачувала за комунальні послуги. Тож ані доплачувати, ані залишати дім вона не збиралася.

Незабаром Валерій справді пішов до суду. У позові він зазначав, що Лариса перешкоджає йому користуватися та розпоряджатися будинком, а тому просив суд виселити її.

Жінка, розуміючи, що власними силами проблему не вирішить, звернулася до Хмільницького бюро правової допомоги. Оскільки Лариса має низький дохід, представляти її інтереси в суді доручили адвокатці Тамарі Ткаченко, яка співпрацює з системою безоплатної правової допомоги.

Адвокатка під час розгляду справи спростувала твердження позивача, що Лариса порушила його право користуватися належним йому майном. Тамара Ткаченко довела, що Валерій вчиняв дії, щоб продати будинок її клієнтці, а спір виник з приводу визначення вартості житлового будинку.

Відтак суд не побачив у діях Лариси нічого протиправного, адже вона вселилася до належного Валерію будинку на підставі домовленості про продаж, передавши йому кошти, та мешкає там з його згоди.

У результаті суд відмовив Валерію в задоволенні позовних вимог, а Лариса може й далі мешкати в будинку.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень:149/1791/22.