назад

Відмовились зараховувати 24 роки стажу: доводили право на пенсію в суді

Володимир все життя працював у сфері культури. Був акомпаніатором на круїзних кораблях, в ресторанах, працював у філармонії.

Коли чоловіку виповнилося 65 років, він звернувся до Пенсійного фонду по призначення пенсії, але йому відмовили, через недоліки у трудовій: виправлення, нечіткі печатки тощо. 

Щоб відновити порушені права чоловік звернувся до системи БПД —  Кам’янського бюро правничої допомоги.

Середньомісячний дохід Володимира не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів, отже він має право на безоплатну допомогу із зверненням до суду.

Складати позов до суду доручили юристці Тетяні Миргородській.

Вона склала та подала до суду позов до Пенсійного фонду, який аргументувала нормами законодавства, що регулюють трудові відносини та пенсійне забезпечення.

Як результат – вдалося в судовому порядку визнати протиправним рішення про відмову Пенсійного фонду зараховувати стаж, скасувати це рішення та зобов’язати пенсійний фонд зарахувати до загального страхового стажу періоди роботи згідно записів в трудовій книжці з 1979 по 2002 роки і отримання допомоги по безробіттю з 12.12.2002 по 19.07.2003, що дають право на призначення пенсії за віком, та призначити пенсію.

Крім цього, юристка Кам’янського бюро правової допомоги допомогла Володимиру звернутись до Департаменту державної виконавчої служби із заявою щодо примусового виконання рішення суду.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 160/18798/22.