назад

Клієнтці допомогли відновити право на отримання соціальних виплат

Судові рішення ухвалюються іменем України і є обов’язковими до виконання на всій території України. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Проте  існують випадки коли рішення суду є, але виконати його неможливо, тому що немає відповідача.

У випадку Марії, яка звернулася до Овруцького бюро правової допомоги, відповідачем у справі було управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області, яке ліквідували 31 грудня 2021 року.

Як розповіла Марія, вона зверталася до суду щодо нарахування їй та виплати коштів як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення. Своїм рішенням від 25 лютого 2021 року суд зобов’язав управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації провести нарахування та виплату жінці з 17 липня 2018 року щомісячної грошової допомоги у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства.

Однак виконувати рішення суду вже не було кому, адже відповідача ліквідували.

Захищати право клієнтки на соціальні виплати доручили завідувачці Овруцького бюро правової допомоги Ользі Могилевець.

Юристка склала заяву до суду про  заміну відповідача у справі на його правонаступника. Зазначивши, зокрема, що обов’язок щодо призначення та виплати компенсацій, надання інших соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до законодавства України, перейшли від управління праці та соціального захисту населення Овруцької РДА до управління соціальної політики Коростенської РДА.

Суд дослідив матеріали справи та дійшов висновку, що заява підлягає задоволенню, а відтак замінив відповідача у справі. Тепер Марія зможе отримати належні їй виплати.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 240/9319/20