назад

Відсудити у колишнього чоловіка половину вартості авто, придбаного у шлюбі

Вікторія 6 років прожила у шлюбі. За цей час вона отримала статус постраждалої від домашнього насильства. А після розлучення — майнові претензії до колишнього чоловіка.

У шлюбі подружжя за спільні кошти придбало авто за 15 тис. доларів, але в угоді купівлі-продажу ціна була вказана інша, щоб мінімізувати витрати на його оформлення.

Після розлучення чоловік не мав наміру добровільно вирішити питання поділу майна, тож Вікторія вирішила звернутися до суду.

По допомогу звернулася до Криворізького бюро правової допомоги №2.

Оскільки Вікторія офіційно визнана постраждалою від домашнього насильства, вона має право на безоплатну вторинну правничу допомогу, зокрема і на представництво інтересів у суді. Клієнтці призначили адвокатку, що співпрацює з системою безоплатної правничої допомоги, Наталію Родіонову.

Щоб вирішити питання Вікторії потрібно у судовому порядку визнати автомобіль спільною власністю подружжя та стягнути з колишнього чоловіка на користь жінки компенсацію вартості її частки та як наслідок припинення її права власності на спірне майно.

Опрацювавши документи, що надала Вікторія, та узгодивши з нею правову позицію, адвокатка склала та подала до суду позовну заяву про визнання спільним майном подружжя та його поділ.

«Сутність поділу полягає в тому, що кожному з подружжя присуджуються в особисту власність конкретні речі, а також здійснюється розподіл майнових прав та обов’язків. Поділ спільного сумісного майна подружжя здійснюється з визначення кола об’єктів спільної сумісної власності подружжя і встановлення їхньої вартості. Вартість майна, що підлягає поділу, визначається за погодженням між подружжям, а при недосягненні згоди — виходячи з дійсної його вартості на час розгляду справи», — коментує ситуацію адвокатка Наталія Радіонова. 

Вивчивши обставини справи, суд задовольнив заяву Вікторії та визнав автомобіль спільною сумісною власністю колишнього подружжя.

У порядку поділу майна подружжя з  колишнього чоловіка стягнули  на користь  клієнтки системи безоплатної правничої допомоги грошову компенсацію вартості половини частки автомобіля —  26,5 тис. грн. залишивши право власності на автомобіль за колишнім чоловіком.

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень:  № 212/302/23.