назад

Встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України

До Томашпільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – Центр) звернулася громадянка Петрова для отримання безоплатної вторинної правової допомоги по питанню встановлення факту народження онука на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим.

Після ознайомлення з поданими документами, особа була визначена, як категорія осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу відповідно до пункту 9 частини першої статті 14 Закону України “Про безоплатну правову допомогу”.

Клієнту для надання безоплатної вторинної правової допомоги, що полягає у наданні правової консультації, збору, аналізі та складанні процесуальних документів по питанню встановлення факту, що має юридичне значення уповноважено наказом Центру — начальника відділу “Крижопільське бюро правової допомоги” Созінову Тетяну Василівну.

При зустрічі з працівником Созіновою Т.В., клієнтка повідомила, що у 2006 році її син одружився та шлюб зареєстрований у відділі реєстрації актів цивільного стану Красногвардійського районного управління юстиції Автономної Республіки Крим, Україна. У шлюбі народився син, якому Петрова є бабусею, дитина народилась, коли її діти були проїздом 16.07.2019 у м. Брянськ, Брянської області, Російської Федерації, відповідно державна реєстрація народження проведена на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим.

Після узгодження правової позиції та отримання всіх необхідних документів, працівником Центру було складено заяву про встановлення факту, що має юридичне значення та подано до Крижопільського районного суду Вінницької області.

Рішенням Крижопільського районного суду Вінницької області від 23 жовтня 2019 року заяву про встановлення факту, що має юридичне значення задоволено.